- За рік кількість продаж сигарет сягає майже трильйона, в грошовому виразі це близько 400 мільярдів доларів.Виробництво сигарет — це одна з найбільших галузей у світі.
- Відповідно до досліджень, проведеним Гарвардським університетом вміст нікотину в деяких відомих марках з кожним роком підвищується. У період з 1997 по 2005 кількість нікотину збільшилася на цілих 11 відсотків.
- У 1970 році, Президент Ніксон підписав закон, що передбачає розміщувати на пачці попередження про шкоду, і заборонив рекламу сигарет на телебаченні.
- Сьогодні американські виробники постачають набагато більше сигарет іншим країнам світу, ніж імпортують для себе.
- Американським брендам Marlboro, Kool, Camel і Kent належить приблизно 70% світового сигаретного ринку.
- Сигарети містять миш’як, формальдегід, свинець, синильну кислоту, окис азоту, чадний газ, аміак і ще 43 відомих канцерогенних речовин.
- На початку 1950-их в сигаретах Кент використовувався crocidolite asbestos, відома активна канцерогенна речовина, як частина фільтра.
- Сечовину, головна хімічна сполука в сечі, використовують для додавання «аромату» сигаретам.
- У 1925 році угорський винахідник Boris Aivaz запатентував процес створення сигаретного фільтру з гофрованого паперу.
- Зараз у більшості країн світу дозволено купувати сигарети тільки з 18 років, а раніше було з 16 років, в той час як у Японії не раніше 20 років.
- Всупереч загальному упередженню, курити в будь-якому віці не заборонено законом. Батьки мають право дозволити курити неповнолітньому підлітку, ті ж у свою чергу можуть вільно палити, не боячись закону). Однак, саме ПРОДАЖ сигарет жорстко регламентується законодавством!
- У багатьох країнах заборони на паління в першу чергу стосуються громадських місць. В результаті цього істотно зменшується число людей, які відвідують паби, бари і ресторани.
- Вчені стверджують, що в середньому курець втрачає 14 років життя через куріння. Однак це не означає, що курець помре молодим, у нього також можлива «нормальна» тривалість життя.
- В Америці відсоток курців в кожному штаті різний. Так до штатів з найбільшим відсотком відносяться Кентуккі (28.7%), Індіана (27.3%) і Теннесі (26.8%), а найнижчий відсоток в Юті (11.5%).
- Сигарети містять більш ніж 4000 компонентів, які після згорання утворюють близько 200 складових хімічних елементів, багато з яких завдають шкоди легеням.
Блог створено задля мережевого та безкордонного спілкування. На блозі розміщуються матеріали для учнів з предметів "біологія", "хімія" та методичні поради для колег.